Vzdělávání

I během školního roku 2018/2019 máte možnost se zúčastnit několika seminářů, které se budou konat přímo v ANA.

V případě zájmu o některý z nich se obracejte na asistentku spolku paní Lucii Bláhovou prostřednictvím e-mailu nebo telefonu.


Lidské vztahy

 • Anotace:

V dnešní uspěchané době, kde uznávanou hodnotou je úspěch, zisk, bohatství a rychlost, dochází k závažnému problému, který má za následek nedorozumění, konflikty, deprese aj. Tím problémem jsou narušené mezilidské vztahy. Důsledky toho můžeme pozorovat jak na politické scéně, tak i v rodinách, na pracovišti a v podstatě v celém civilizovaném světě. Jak je možné, že se nás některé chování druhých lidí silně dotkne, zatímco jiného nechává chladným? Je možné žít tak, abychom tyto pro nás tak důležité vztahy budovali, měli pochopení pro druhého a uměli naslouchat? Existují nějaké zákonitosti, podle kterých se řídí lidské vztahy? Přednáška vychází ze zkušeností lektora z jeho psychoterapeutické praxe.

Lektor: Bc. Pavel Kalpakcis - psychoterapeut a speciální pedagog - etoped

Termín: pátek 1.2.2019 od 18:00

Cena: 500,- Kč / členové ANA 430,- Kč


Základy jak na emoce klienta nebo i vlastní

(rozvoj emoční inteligence)

 • Anotace:

Emoce jsou součástí osobního i pracovního života každého jedince. Školení je vhodné pro všechny, kteří mají o danou problematiku zájem. Cílem kurzu je, aby absolvent získal znalosti a dovednosti v emočním jednání klienta či svém s využitím pro sestavování péče o klienta a týmu.

 • Program:
 1. typy a funkce emocí
 2. emoční vývoj jedince
 3. zvládání emocí v krizi a zátěži
 4. některé obranné mechanismy
 5. diskuze, jednotlivé případy z praxe, odpovědi na dotazy

Lektor: Bc. Alena Reitmayerová - sociální pracovník

Termín: sobota 16.2.2019 od 8:30 do 15:15 hodin (akreditace MPSV)

Cena: 1.200,- Kč / členové ANA 990,- Kč


Šikana pro děti

 • Anotace:

Seminář určený dětem. Pozornost bude věnována zejména tématům jak poznat šikanu, jak se bránit šikaně, jak se zachovat a na koho se obrátit.

Lektor: Bc. Pavel Kalpakcis - psychoterapeut a speciální pedagog

Termín: sobota 13.4.2019 od 8:30 do 11:00 hodin

Cena: 490,- Kč / členové ANA 390,- Kč


Základy komunikace

 • Anotace:

Seminář je pro každého, kdo je v každodenním styku s klienty, nebo se chce naučit správné komunikaci v běžném životě. Naučíme se nejen základní techniky komunikace, ale dozvíme se, jak správně komunikovat, aby naše jednání byla úspěšná a efektivní.

Lektor: Bc. Pavel Kalpakcis - psychoterapeut a speciální pedagog

Termín: sobota 13.4.2019 od 12:30 do 16:00 hodin

Cena: 590,- Kč / členové ANA 490,- Kč

Jak vychovat chlapečka, jak vychovat holčičku

 • Anotace

Napadlo vás někdy, jak velký rozdíl je v tom, jestli vychováváte holčičku anebo vychováváte chlapečka? Napadlo vás někdy, proč jsou kluci často bojovnější než holčičky a napadlo vás, jak hodně můžeme vlastním dětem ublížit, když tyto rozdílnosti nevnímáme? Výchova dětí a jejich příprava na život v dospělosti je tím nejzodpovědnějším, nejnáročnějším, ale zároveň i jedním z nejkrásnějších životních úkolů každého člověka, každé rodiny i celé společnosti. A jelikož se nikdo z nás nenarodil ani dospělým, ale ani rodičem, je potřeba pochopit základní principy výchovy, které v žádném případě nelze v průběhu vývoje dítěte opomíjet. A najednou zjistíte, že stačí pochopit pár základních zákonitostí a odpadnou vám trvalé problémy s odmlouváním, vztekáním, odporem k oblékání atd. 

Lektor: Mgr. et Mgr. Milan Studnička - psycholog a psychoterapeut

Termín: sobota 27.4.2019 od 8:00 do 16:00 hodin

Cena: 1.200,- Kč / členové ANA 990,- Kč